Pravidlá katalógu

Našim cieľom je zaistiť, aby bol Vinted priateľským a bezpečným miestom na predaj a výmenu kúskov z druhej ruky. Preto sú naši členovia pri nahrávaní kúskov povinní dodržiavať nižšie uvedené Pravidlá katalógu.

Radi by sme upozornili, že tieto pravidlá sú súčasťou našich Všeobecných podmienok. Založením účtu vo Vinted súhlasíš s týmito pravidlami, ako aj so Všeobecnými podmienkami.

 

POVOLENÉ PREDMETY

Na Vinted je povolené predávať:

  • Dámske, pánske a detské oblečenie, obuv a doplnky.
  • Detské hračky, nábytok a vybavenie pre starostlivosť o deti.
  • Novú kozmetiku, skrášľovacie produkty a pomôcky.
  • Doplnky k elektronike ako slúchadlá, smart hodinky, obaly na telefóny a pod.
  • Potreby do domácnosti, ako sú textílie, stolový riad, doplnky a dekorácie na oslavy a sviatky.
  • Predmety z kategórie Zábava ako počítačové hry, konzoly, doplnky, knihy, hry, puzzle, hudbu a video.
  • Chovateľské potreby ako napríklad oblečenie, doplnky, deky a postele, vybavenie na cestovanie, hračky.

Ak je súčasťou tvojho vystaveného predmetu návod na použitie, manuál či bezpečnostné upozornenie, uisti sa, že ho pri odoslaní priložíš do zásielky.

Vyhradzujeme si právo prehodnotiť, ktoré predmety sú a nie sú povolené na predaj na Vinted. Ak zistíme, že isté predmety porušujú naše podmienky, alebo predstavujú riziko pre našich členov, môžeme tieto predmety odstrániť aj v prípade, že nie sú uvedené v zozname nižšie.

Predmety, ktoré sú podľa uvedených Pravidiel katalógu povolené, sa musia ocitnúť na trhu Európskeho hospodárskeho priestoru EHP (ktorý zahŕňa členské štáty EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko) ešte predtým, než budú nahraté na platformu Vinted. Kúsky nemôžu vstúpiť na trh EHP po prvýkrát prostredníctvom Vinted. To znamená, že kúsky musia byť oficiálne ponúkané na trhu EHP, alebo doň museli byť v minulosti legálne importované zo zahraničia (vrátane Spojeného kráľovstva).

 

ZAKÁZANÉ PREDMETY

Na Vinted nemôžeš predávať (upozorňujeme, že tento zoznam nie je vyčerpávajúci a slúži len na orientačné účely):

 

Prosíme, uisti sa, že všetky tvoje inzeráty a kúsky na predaj sú v súlade s našimi Pravidlami katalógu. Ostatní členovia nám vo Vinted môžu nahlásiť inzeráty, ktoré sa javia, že tieto pravidlá nedodržiavajú. Ak to bude prípad aj tvojho inzerátu, je možné, že náš tím ho bude musieť skryť či odstrániť. Rovnako môže dôjsť k ďalším opatreniam, ako napríklad k pozastaveniu či zablokovaniu tvojho účtu. Ak pošleš iným členom správy, v ktorých budeš propagovať predaj kúskov, ktoré sú súčasťou zoznamu Zakázaných predmetov, takisto môžeš čeliť podobným dôsledkom. Viac informácií nájdeš v našich Štandardoch komunity na tomto odkaze

Upozornenie: Ak si v inzeráte, ktorý porušuje naše Pravidlá katalógu, použil/a funkciu Topovanie a inzerát sme museli odstrániť či skryť, nebudeme ti môcť vrátiť náklady na jeho topovanie.

 

VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ

 

Vyhradzujeme si právo na zmenu vyššie uvedených pravidiel podľa vlastného uváženia bez nutnosti predom ťa na to upozorniť. Ak budeš mať akékoľvek otázky týkajúce sa vyššie uvedených pravidiel, kontaktuj náš tím a radi ti pomôžeme.

Poznámka: Ak si všimneš predmet, ktorý sa javí ako porušujúci naše vyššie uvedené pravidlá, prosíme, neváhaj nám ho nahlásiť.

.